Jednym z procesów realizowanych przez ZUO Konin jest spalanie odpadów niebezpiecznych. W tym celu wykorzystywany jest piec obrotowy opalany gazem ziemnym oraz instalacja dopalania podłączona do specjalnych filtrów i komina.

Firma Remal uczestniczyła w remoncie całego układu dopalania spalin w zakresie związanym z wykonaniem i montażem konstrukcji stalowej. Prace polegały na realizacji remontu pieca obrotowego oraz na wykonaniu, wg nowego projektu, instalacji dopalania spalin oraz instalacji odciągowej.

Elementy instalacji zostały wykonane na warsztatach Remal gdzie podlegały wstępnemu montażowi, następnie zostały dostarczone do Zleceniodawcy. Dostarczone podzespoły zostały przejęte przez firmę zajmującą się wykonaniem ceramicznej izolacji termicznej (układ w całości wylewany był betonem żaroodpornym).

W czasie wykonywania izolacji betonowej trwał demontaż starej instalacji. Utrudnieniem dla firmy Remal był brak dostępu i konieczność demontażu oraz montażu elementów przez otwór w dachu. Ze względu na wagę elementów z betonem żuraw samojezdny musiał mieć udźwig co najmniej 100 ton. Montaż podzespołów wymagał dużego doświadczenia i opanowania w prowadzeniu tak odpowiedzialnych czynności niebezpiecznych na wysokości.

Wszystkie prace przebiegły poprawnie a wszelkie problemy były rozwiązywane na miejscu. Drobne prace dostosowawcze (dostosowanie palników, montaż barierek, dodatkowych wzierników) były wykonywane w trakcie uruchomienia instalacji.