Produkcja zbiorników ciśnieniowych

Posiadamy uprawnienia oraz niezbędne doświadczenie do wytwarzania i naprawy zbiorników ciśnieniowych, bezciśnieniowych oraz zbiorników niskociśnieniowych do materiałów ciekłych zapalnych, trujących lub żrących. Posiadamy uprawnienie do naprawy stałych zbiorników ciśnieniowych.

Zbiorniki ciśnieniowe to z definicji specjalistyczne pojemniki przeznaczone do przechowywania w nich cieczy lub gazów w wyznaczonych warunkach ciśnieniowych.

Najczęstszym materiałem wykorzystywanym do produkcji zbiorników ciśnieniowych jest stal, ze względu na jej charakterystykę wytrzymałościową oraz odporność na działanie różnego rodzaju związków chemicznych. Jako, że zbiorniki ciśnieniowe pracują w trudnych warunkach muszą być odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, wilgoci, różnorodnych czynników atmosferycznych oraz być wysoce niepodatnymi na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Produkcja zbiorników ciśnieniowych w naszych zakładach realizowana jest z wykorzystaniem nowoczesnych linii technologicznych. Produkujemy zbiorniki ciśnieniowe:

  • o różnorodnej pojemności,
  • pionowe i poziome,
  • o różnym kształcie, zarówno w kształcie cylindrów, stożków czy kul,
  • z wykorzystaniem różnego typu materiałów dostosowanych do charakterystyki pracy danego zbiornika,
  • dla różnego typu zastosowań przemysłowych,
  • do przechowywania i transportowania materiałów ciekłych zapalnych, trujących lub żrących,
  • do pracy zarówno na zewnątrz jak wewnątrz pomieszczeń,
  • o różnych wartościach ciśnienia roboczego.

Charakterystyka zastosowań i pracy zbiorników ciśnieniowych zazwyczaj stwarzają zagrożenie występowania różnego typu wypadków w trakcie ich eksploatacji, dlatego produkcja zbiorników ciśnieniowych w naszym zakładzie odbywa się z zastosowaniem wszystkich wymaganych przepisów i obowiązków związanych z bezpieczeństwem ich codziennego użytkowania. Dodatkowo produkowane zbiorniki ciśnieniowe przed rozruchem i oddaniem ich do użytkowania poddawane są szeregom nieniszczących testów, w tym między innymi testów ciśnieniowych, szczelności czy ultradźwiękowych.

Posiadamy także wszelkie niezbędne uprawnienia UDT i certyfikaty kontroli produkcji, dzięki czemu nasi klienci zyskują pewność, że produkcja zbiorników ciśnieniowych odbywa się zgodnie z wszystkimi standardami i z obowiązującymi przepisami.

Posiadamy uprawnienia oraz wieloletnie doświadczenie w produkcji zbiorników ciśnieniowych, zbiorników bezciśnieniowych oraz zbiorników niskociśnieniowych jak również do ich naprawy. Dysponujemy jednocześnie zaawansowanym biurem projektowym, które jest w stanie zaprojektować dowolny zbiornik ciśnieniowy do zastosowania w praktycznie każdej branży.

Naprawa i przegląd zbiorników ciśnieniowych

Poproś o kontakt

Daj nam znać jak możemy ci pomóc. Poproś o kontakt za pomocą poniższego formularza.


    Odpowiedz na pytanie by wysłać maila: