Wykonywanie części maszyn – regeneracja części maszyn

Wykonujemy różnego rodzaju mechaniczne części maszyn i urządzeń. Są to często unikalne, trudne do kupienia elementy urządzeń niewidomego pochodzenia lub już nie produkowanych. Części wykonujemy według dokumentacji klienta lub odtwarzamy z natury. Wykonujemy również projekty, a następnie wykonanie brakujących elementów.

Konstruujemy i wykonujemy także nietypowe części maszyn i urządzeń oraz narzędzia, a także oferujemy udział w rozwiązywaniu technicznych problemów maszyn, urządzeń, linii produkcyjnych. Taki potencjał, poza dużym doświadczeniem oraz zapleczem technicznym, zapewnia nam biuro technologiczno – projektowe przygotowane do opracowywania indywidualnych rozwiązań technicznych. Jedną z naszych ostatnich realizacji są specjalistyczne nożyce krążkowe do rozcinania blach, w całości zaprojektowane i wykonane przez naszą spółkę dla potrzeb Aluminium Konin Impexmetal, a także noże krążkowe zabudowane w urządzeniu do rozdrabniania puszek aluminiowych.

Maszyny przemysłowe to najczęściej urządzenia pracujące w wymagających warunkach, przy dużych obciążeniach i intensywnie eksploatowane. Wiele z nich to jednostkowa produkcja z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych części i podzespołów. Co zrobić w przypadku, gdy maszyna ulegnie awarii a nie obejmuje jej gwarancja i nie możemy liczyć na pomoc producenta?

Regeneracja części maszyn.

Regeneracja części maszyn to najlepsze rozwiązanie w sytuacji gdy w wyniku wieloletniego użytkowania dochodzi do wyeksploatowania czy uszkodzenia części. Bez wątpienia każda maszyna po pewnym czasie ulega naturalnym procesom zużycia w wyniku zmęczenia materiału i wytężonej pracy. Regeneracja części maszyn pozwala odratować wiele elementów i podzespołów, których zakup mógłby wiązać się z dużymi wydatkami lub być niemożliwy ze względu na brak części na rynku, na wiek urządzenia, czy unikatowość maszyny. Nierzadko także, zregenerowane części są trwalsze od oryginałów a koszt regeneracji jest często wielokrotnie niższy od zakupu nowej części.

Najczęściej występującymi uszkodzeniami są uszkodzenia dotyczące zmiany kształtów i wymiarów pierwotnego elementu oraz zmiany jego właściwości mechanicznych. Najszybciej zużywają się elementy ruchome w miejscach styku z innymi częściami maszyny, bowiem w trakcie pracy dochodzi do występowania tarcia, nacisków powierzchniowych w wyniku czego dochodzi do ścierania się powierzchni, ubytków materiału i ostatecznie do zmiany ich właściwości.

Regeneracja części maszyn, w zależności od typu urządzenia oraz zastosowanych w niej elementów może odbywać się w różny sposób, na przykład poprzez:

  • korygowanie wymiarów regenerowanego elementu,
  • napawanie – czyli nakładanie warstwy materiału (metalu) na regenerowaną część metodą spawania, w wyniku czego powstaje tak zwana napina składająca się z materiału pierwotnego części oraz spoiny,
  • spawanie – uszkodzone miejsce elementu nagrzewa się do jego temperatury topnienia a następnie wypełnia się ubytek dodatkowym materiałem kompensując w ten sposób występujących nieciągłości,
  • prostowanie, spęczanie – czyli zastosowanie odkształceń plastycznych,
  • obróbka skrawaniem,
  • naprawa z wykorzystaniem kompozytów epoksydowych,
  • metalizacja natryskowa,
  • obróbka plastyczna.

Wybór metody w znacznej mierze zależy od właściwości elementu poddawanego regeneracji. Podstawowym celem regeneracji części maszyn jest przywracanie im wymaganego kształtu, wymiarów i właściwości umożliwiających ich dalszą eksploatację.

Regeneracja części maszyn stanowi jedną z gałęzi naszej działalności. Oferujemy zarówno diagnozę usterki urządzenia, jak również wykonanie odpowiedniego projektu i wykonawstwo. Regenerujemy części maszyn nietypowych jak również już tych nieprodukowanych i niedostępnych na rynku, również producentów zagranicznych.

Konstruujemy i wykonujemy także nietypowe części maszyn i urządzeń oraz narzędzia, a także oferujemy udział w rozwiązywaniu technicznych problemów maszyn, urządzeń, linii produkcyjnych. Taki potencjał, poza dużym doświadczeniem oraz zapleczem technicznym, zapewnia nam biuro technologiczno – projektowe przygotowane do opracowywania indywidualnych rozwiązań technicznych.

Wykonywanie części maszyn - regeneracja części maszyn - Media

Wykonywanie części maszyn - Regeneracja części maszyn - Galeria

Poproś o kontakt w sprawie: Wykonywanie części maszyn lub Regeneracja części maszyn.

Daj nam znać jak możemy ci pomóc. Poproś o kontakt za pomocą poniższego formularza.


    Odpowiedz na pytanie by wysłać maila: