Korozja, choć jest procesem naturalnym, to niestety w przeważającej części przypadków całkowicie niepożądanym. Podczas eksploatacji elementów stalowych, stanowi główną rolę w ich niszczeniu i choć nie możemy jej wyeliminować, to możemy ją znacząco ograniczyć i zapobiegać jej powstawaniu stosując odpowiednie zabezpieczenia antykorozyjne.

Zabezpieczenie antykorozyjne to konserwacja elementu wrażliwego na działanie korozji, której celem jest zmniejszenie strat powstających właśnie w wyniku tego procesu. Dzięki zastosowaniu właściwych zabezpieczeń antykorozyjnych zyskujemy odporność i zwiększoną wytrzymałość wyrobów metalowych.

Skutecznie zabezpieczenie antykorozyjne

Aby skutecznie chronić konstrukcje czy elementy przed korozją, niezbędne jest dokładne dostosowanie zabezpieczeń antykorozyjnych. Kluczową kwestią przed wyborem odpowiedniego rozwiązania jest analiza kilku czynników, które bezpośrednio wpłyną na skuteczność zastosowanego zabezpieczenia.

Określenie rodzaju materiału

Przede wszystkim, ważne jest określenie rodzaju materiału, z którego wykonany jest chroniony element. Różne materiały, takie jak stal, aluminium czy beton, wymagają zastosowania różnych metod i środków zabezpieczających, aby efektywnie zwalczać korozję.

Warunki eksploatacji

Kolejnym aspektem, który należy uwzględnić, są warunki eksploatacji danego elementu. To, czy element będzie narażony na działanie czynników atmosferycznych, wilgoci, wysokich czy niskich temperatur, chemikaliów, czy soli drogowej, znacząco wpłynie na wybór odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego.

Okres trwałości

Wreszcie, istotne jest ustalenie minimalnego okresu trwałości zabezpieczenia antykorozyjnego. Oczekiwana długość życia zabezpieczenia powinna być zgodna z planowanym okresem eksploatacji chronionego elementu, aby zapewnić mu niezbędną ochronę przez cały czas użytkowania.

Znając te trzy kluczowe aspekty: rodzaj materiału, warunki eksploatacyjne oraz oczekiwany okres trwałości zabezpieczenia, możliwe jest dokonanie świadomego wyboru zabezpieczenia antykorozyjnego, które zapewni skuteczną ochronę i spełni oczekiwania użytkowników.

Malowanie proszkowe

Jedną ze skuteczniejszych metod zabezpieczeń antykorozyjnych jest malowanie proszkowo lub na mokro zabezpieczanej powierzchni. Dzięki nałożonej warstwie celnie dobranej farby zyskujemy szczelną i nieprzepuszczalną powłokę o grubości wystarczającej na skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne.

Malowanie proszkowe to nowoczesna metoda polegająca w dużym skrócie na nakładaniu cząstek farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą jaką jest metal. Dzięki tej metodzie uzyskana powierzchnia jest jednolita i gładka oraz unikamy wszelkiego rodzaju zacieków.

Zabezpieczenie antykorozyjne w postaci malowania na mokro stosuje się zazwyczaj przy zabezpieczaniu powierzchni elementów wielkogabarytowych, w tym konstrukcji stalowych. Do nałożenia farby wykorzystuje odpowiednie agregaty i zbiorniki ciśnieniowe.

Proces wykonano zabezpieczenia antykorozyjnego

Zabezpieczenia antykorozyjne, aby spełniały swoją rolę muszą być nakładane prawidłowo, a z tym wiąże się zastosowanie właściwego procesu oczyszczania powierzchni i nakładania warstw.

Prawidłowe oczyszczenie powierzchni to element niezbędny całego procesu. Przed pracami malarskimi powierzchnie zabezpieczanych elementów lub konstrukcji są przygotowywane w turbinowej oczyszczarce strumieniowej marki Schlick. Dopiero tak oczyszczone elementy mogą przejść do etapu malowania.

W naszym zakładzie dysponujemy profesjonalną malarnią o powierzchni ponad 400 m² wyposażoną w agregaty hydrodynamiczne oraz systemy grzewcze.
Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii jesteśmy w stanie aplikować zarówno podstawowe zabezpieczenia antykorozyjne jak i złożone systemy pokryć malarskich.

Jesteśmy w stanie aplikować podstawowe zabezpieczenie antykorozyjne, a także różne złożone systemy pokryć malarskich. Przed pracami malarskimi powierzchnie elementów i konstrukcji są przygotowywane w turbinowej oczyszczarce strumieniowej firmy Schlick.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Zabezpieczenie antykorozyjne

Poproś o kontakt

Daj nam znać jak możemy ci pomóc. Poproś o kontakt za pomocą poniższego formularza.


    Odpowiedz na pytanie by wysłać maila: