Korozja, choć jest procesem naturalnym, to niestety w przeważającej części przypadków całkowicie niepożądanym. Podczas eksploatacji elementów stalowych, stanowi główną rolę w ich niszczeniu i choć nie możemy jej wyeliminować, to możemy ją znacząco ograniczyć i zapobiegać jej powstawaniu stosując odpowiednie zabezpieczenia antykorozyjne.

Zabezpieczenie antykorozyjne to konserwacja elementu wrażliwego na działanie korozji, której celem jest zmniejszenie strat powstających właśnie w wyniku tego procesu. Dzięki zastosowaniu właściwych zabezpieczeń antykorozyjnych zyskujemy odporność i zwiększoną wytrzymałość wyrobów metalowych.

Aby zabezpieczenie antykorozyjne było skuteczne, musi zostać odpowiednio dopasowane i przede wszystkim przed wyborem najwłaściwszego zabezpieczenia powinniśmy wziąć pod uwagę:

  • z jakiego rodzaju materiału dany element został wykonany,
  • w jakich warunkach będzie dany element eksploatowany,
  • ustalić minimalny okres trwałości zabezpieczenia antykorozyjnego.

Jedną ze skuteczniejszych metod zabezpieczeń antykorozyjnych jest malowanie proszkowo lub na mokro zabezpieczanej powierzchni. Dzięki nałożonej warstwie celnie dobranej farby zyskujemy szczelną i nieprzepuszczalną powłokę o grubości wystarczającej na skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne.

Malowanie proszkowe to nowoczesna metoda polegająca w dużym skrócie na nakładaniu cząstek farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą jaką jest metal. Dzięki tej metodzie uzyskana powierzchnia jest jednolita i gładka oraz unikamy wszelkiego rodzaju zacieków.

Zabezpieczenie antykorozyjne w postaci malowania na mokro stosuje się zazwyczaj przy zabezpieczaniu powierzchni elementów wielkogabarytowych, w tym konstrukcji stalowych. Do nałożenia farby wykorzystuje odpowiednie agregaty i zbiorniki ciśnieniowe.

Zabezpieczenia antykorozyjne, aby spełniały swoją rolę muszą być nakładane prawidłowo, a z tym wiąże się zastosowanie właściwego procesu oczyszczania powierzchni i nakładania warstw.
Prawidłowe oczyszczenie powierzchni to element niezbędny całego procesu. Przed pracami malarskimi powierzchnie zabezpieczanych elementów lub konstrukcji są przygotowywane w turbinowej oczyszczarce strumieniowej marki Schlick. Dopiero tak oczyszczone elementy mogą przejść do etapu malowania.

W naszym zakładzie dysponujemy profesjonalną malarnią o powierzchni ponad 400 m² wyposażoną w agregaty hydrodynamiczne oraz systemy grzewcze.
Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii jesteśmy w stanie aplikować zarówno podstawowe zabezpieczenia antykorozyjne jak i złożone systemy pokryć malarskich.

Jesteśmy w stanie aplikować podstawowe zabezpieczenie antykorozyjne, a także różne złożone systemy pokryć malarskich. Przed pracami malarskimi powierzchnie elementów i konstrukcji są przygotowywane w turbinowej oczyszczarce strumieniowej firmy Schlick.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Zabezpieczenie antykorozyjne

Poproś o kontakt

Daj nam znać jak możemy ci pomóc. Poproś o kontakt za pomocą poniższego formularza.


    Odpowiedz na pytanie by wysłać maila: