Oferujemy usługę czyszczenia mechanicznego powierzchni metalowych metodą śrutowania (oczyszczanie z rdzy, zendry, lakierów i farb). Proces przygotowuje oczyszczone powierzchnie do aplikacji powłok malarskich, przy zachowaniu odpowiedniej chropowatości i klasy czystości powierzchni metalowych. Posiadamy profesjonalną kadrę oraz odpowiednie zaplecze techniczne do realizacji tej usług, jak również do wykonywania na nich zabezpieczeń antykorozyjnych dobranymi powłokami malarskimi. Dysponujemy cztero turbinową oczyszczarką rolkową Roto-Jet marki Schlick oraz ogrzewaną malarnią wyposażoną w agregaty hydrodynamiczne do aplikacji powłok malarskich.

Śrutowanie konstrukcji stalowych

Parametry techniczne oczyszczarki:

  • szerokość przelotu przez maszynę: 1500 mm,
  • wysokość przelotu przez maszynę: 1100 mm,
  • 4 turbiny – każda po 11 kW, zasilana poprzez przemiennik częstotliwości, ustawione skośnie do śrutowanych elementów.

Z oczyszczarką współpracuje profesjonalna malarnia o powierzchni ponad 400 m2 wyposażona w agregaty hydrodynamiczne i systemy grzewcze. Jesteśmy w stanie aplikować różne systemy malarskie.

Śrutowanie konstrukcji stalowych, a piaskowanie

Śrutowanie (czasem mylone z piaskowaniem) to wcześniej wspomniany proces czyszczenia powierzchni różnego rodzaju konstrukcji stalowych. Oczyszczanie odbywa się dzięki wykorzystaniu materiałów posiadających wysokie właściwości ścierne.

Główną różnicą między tymi dwoma procesami obróbki stali jest użycie materiału ścierającego. W śrutowaniu używany jest śrut. Jedną z zalet jest możliwość wielokrotnego użytku ścierniwa, co często zmniejsza koszty eksploatacji. Na dodatek podczas śrutowania zanieczyszczenie miejsca pracy jest nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku piaskowania, gdzie unoszący się pył może prowadzić do poważnych chorób układu oddechowego.

Podczas piaskowania, do ścierania powierzchni stalowych używa się piasku kwarcowego. Jego największym minusem jest wyżej wspomniany pył, który powstaje podczas użytkowania maszyn oczyszczających. Dlatego też piaskowanie jest stosowane o wiele rzadziej niż śrutowanie, głównie w sytuacjach gdy jest to jedyna opcja.

Śrutowanie konstrukcji stalowych – proces

Najpierw wybrane konstrukcje stalowe umieszczane są w maszynie, która transportuje elementy do komory strumieniowej. Następnie wybierany jest program oraz czas śrubowania.

Połączone działanie obrotowe i oscylacyjne w komorze do obróbki strumieniowej zapewnia prawidłowe czyszczenie, nawet najbardziej skomplikowanych i złożonych konstrukcji.

Dzięki sile sprężonego powietrza lub energii uzyskanej z koła turbiny – która uderza w wybraną konstrukcję stalową z dużą prędkością – z obrabianego elementu usuwane są niechciane warstwy starych powłok malarskich lub lakierniczych oraz przede wszystkim rdzy czy innych zanieczyszczeń.

Śrutowanie konstrukcji stalowych w firmie Remal to szybki i precyzyjny proces.

Śrutowanie konstrukcji stalowych Konin

Śrutowanie konstrukcji stalowych - galeria realizacji

Poproś o
kontakt

Daj nam znać jak możemy ci pomóc. Poproś o kontakt za pomocą poniższego formularza.

Śrutowanie konstrukcji stalowych Konin


    Odpowiedz na pytanie by wysłać maila:

    Śrutowanie konstrukcji stalowych Konin