Posiadamy możliwości gięcie blach prasą krawędziową DURMA typu AD-S 40320.

Gięcie CNC to proces formowania arkusza. Prasy krawędziowe, inaczej krawędziarki służą do kształtowania blachy za pomocą noża dociskającego ją do pryzmy. Używając prasy krawędziowej można giąć blachę pod dowolnym kątem.

Nasza maszyna to nowoczesna krawędziarka wyposażona są w sterowanie numeryczne (Gięcie CNC), które znacznie przyspiesza pracę i zapewnia dokładność gięcia oraz jego powtarzalność.
Duża ilość oryginalnych narzędzi WILA, matryc, stempli pozwala nam zaoferować szeroki wachlarz usług.

Posiadana krawędziarka DURMA typu AD-S 40320 zapewnia między innymi gięcie CNC:

 • Maksymalny nacisk: do 320 ton.
 • Maksymalną długość gięcia: do 4 000 mm.
 • Dokładność pozycjonowania położenia stempla: do 0,005 mm.
 • Sterowanie CNC osiami Y1, Y2, X, R oraz przednimi podporami AP3, AP4.
 • Programowanie długości i dowolnego kąta gięcia oraz symulację procesu gięcia.
 • Korekty osi dla produktu i dla kroku, kompensacja ugięcia stołu.

Gięcie CNC – jakie zastosowanie ma blacha gięta?

Z uwagi na właściwości blachy, ma ona niezwykle szerokie zastosowanie w przemyśle. Jest materiałem trwałym, odpornym na szereg czynników zewnętrznych, a przy tym lekkim i łatwym w obróbce. Jedną z metod kształtowania jest gięcie z pomocą krawędziarki CNC – kiedy z takiej usługi warto skorzystać i gdzie gięta blacha jest najczęściej wykorzystywana?

Z uformowanymi arkuszami blachy spotykamy się na co dzień na każdym kroku. Od drobnych przedmiotów codziennego użytku, jak telefony komórkowe, zabawki, sprzęty kuchenne czy niewielkie elementy większych maszyn po obudowy urządzeń AGD, karoserie samochodowe i blachodachówki. Nie pomylimy się, jeśli powiemy, że w każdym przypadku, gdy elementem składowym przedmiotu jest metal, to z całą pewnością w procesie produkcji korzystano z gięcia CNC.

Zalety prasy krawędziowej CNC do gięcia blachy – Gięcie CNC

 1. Precyzja: Maszyna sterowana numerycznie gwarantuje, że uzyskany efekt końcowy będzie idealnym odwzorowaniem projektu. Jest to wielka zaleta, która przekłada się nie tylko na wysoką jakość wytwarzanych komponentów, ale też na ogromne oszczędności czasu.
 2. Powtarzalność: Jeżeli proces obróbki blachy wedle ustalonego wzoru nie jest czynnością jednorazową, wówczas zdecydowanie warto podkreślić powtarzalność cykli. Oznacza ona, że w drodze gięcia CNC przygotujemy nie jeden, nie dziesięć, lecz sto lub więcej identycznych elementów z blachy.
 3. Wszechstronność: Prasa krawędziowa jest dobrym rozwiązaniem zarówno w przypadku arkuszy o niewielkim formacie, jak i dużych gabarytów. Co więcej, prasa trwale ukształtuje blachę ze stali, stali czarnej lub aluminium pod dowolnym kątem. Arkusz może być wyginany kilkukrotnie aż do uzyskania pożądanego kształtu.
 4. Przewidywalność: Dzięki możliwości symulacji procesu gięcia zyskujemy pełną kontrolę nad obrabianą blachą. Jesteśmy w stanie wprowadzić do projektu konieczne poprawki bez ryzyka strat w materiale.
 5. Tempo: Dopełnieniem powyższych cech krawędziarki CNC jest imponujące tempo pracy, dzięki któremu wydajność wzrasta do maksymalnego poziomu.
Gięcie CNC - Usługa gięcia blach CNC - Remal Sp. z o. o.

Poproś o kontakt w sprawie: Gięcie CNC - Usługa gięcia blach CNC

Daj nam znać jak możemy ci pomóc. Poproś o kontakt za pomocą poniższego formularza.


  Odpowiedz na pytanie by wysłać maila: