Rok 2020 zbliża się ku końcowi, lecz nasza firma nie zwalnia tempa z realizacją kolejnych inwestycji.

We wrześniu 2020 r. firma Remal kolejny raz pomyślnie zrealizowała remont urządzeń grupy pierwszej, na terenie celulozowni zakładów papierniczych International Paper Sp. z o. o. w Kwidzynie.

Sporym wyzwaniem dla naszych ekip remontowych było dostosowanie się personelu do nowych i coraz bardziej restrykcyjnych wymagań w zakresie BHP i p. pożwdrożonych ostatnio na terenie IP Kwidzyn. Utrudnieniem dla nas była też praca w szczególnych warunkach obostrzeń sanitarnych związanych z COVID 19.

Zrealizowaliśmy również dla Klienta projekt modernizacji rurociągów ze stali nierdzewnej, gdzie było sporo prac spawalniczych w tym materiale. Rozruch urządzeń przebiegł pomyślnie, tym samym pozytywnie zakończyliśmy kampanię remontową w tamtym zakładzie.

International Paper Kwidzyn jest jednym z wiodących producentów celulozy i papieru w Europie. Będąc krajowym liderem w branży, zakład w Kwidzynie aktywnie wdraża zasady społecznej odpowiedzialności biznesu we wszystkich obszarach działalności. Zakład w Kwidzynie jest producentem wysokiej jakości papierów kserograficznych, do drukarek oraz kopiarek; offsetowych do drukowania raportów, książek, podręczników, plakatów, druków reklamowych, wkładek i ulotek; tektur powlekanych do produkcji m.in. opakowań farmaceutycznych oraz luksusowych opakowań kosmetyków lub wyrobów cukierniczych; papieru gazetowego produkowanego z włókien makulaturowych pochodzących w 100% z recyklingu.

Wszystkie produkty wytwarzane w International Paper Kwidzyn z włókien pierwotnych posiadają certyfikat FSC® potwierdzający wykorzystywanie przez firmę włókien pochodzących wyłącznie z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny przy zachowaniu pełnego łańcucha dostaw.

Obserwujcie nasze aktualności, oraz naszą stronę na Facebooku by być na bieżąco z naszymi realizacjami.