Metalowe blachy są jednym z najpopularniejszych produktów wykorzystywanych w różnych branżach. Bardzo często niezbędna jest obróbka tego surowca, czy to w formie cięcia, gięcia czy łączenia poprzez spawanie. Do wykonania tych czynności potrzebne są profesjonalne narzędzia lub maszyny, aby efekt był jak najlepszy.

Usługi gięcia metalu

Usługi gięcia metalu – Gięcie metalu

Zdecydowanie jednym z najpopularniejszych sposobów na gięcie płaskich blach metalowych jest użycie prasy krawędziowej. Dzięki maszynie wykonywany jest proces formowania arkusza. Prasy krawędziowe, inaczej krawędziarki, służą do kształtowania blachy za pomocą noża dociskającego ją do pryzmy. Dzięki tej technologii możliwe jest gięcie blachy pod dowolnym kątem. 

Usługi gięcia metalu – Zaprogramowanie gięcia

Skąd maszyna wie w jaki sposób wykonać dane gięcie? Odpowiedź jest prosta. Zanim przystąpi się do procesu modyfikacji kształtu, operator programuje w specjalnym programie całą sekwencję, dzięki której prasa krawędziowa doskonale wie co ma zrobić.

W REMAL używamy nowoczesnej krawędziarki marki DURMA, która wyposażona jest w sterowanie numeryczne CNC. Dzięki temu cały proces gięcia jest szybki, dokładny oraz możliwe jest idealne powtórzenie wykonywanych sekwencji.

Usługa gięcia blach CNC - Remal Sp. z o. o.

Usługa gięcia metalu w REMAL

Od lat działamy na szeroko rozumianym rynku przemysłowym, a obróbka metalu to nasza specjalność. Wykonujemy wszystko, od cięcia, przez gięcie do wypalania i spawania. Wszystko na profesjonalnych maszynach i pod okiem specjalistów.

Skontaktuj się z nami w sprawie: Usługi gięcia metalu, aby dowiedzieć się więcej!

Pozostaw komentarz